Hakkımızda

Lapera; Karagöl ve Macahel yolu üzerinde, Borçka'ya 10 km mesafedeki  Aralık (Klaskur) köyünde 3 adet butik binadan kurulmuş konaklama yeridir. Biri tamamen ahşap, biri yarı ahşap biri ise kış koşullarında da kullanılmak üzere inşa edilmiş kaloriferli binadır. Üç adet yapının mimari yöreseldir ve bütün odaların müstakil tuvaleti ve banyosu vardır. Gece yıldızları seyredip hayal kurabilir, dere kenarında suların şırıltısı eşliğinde dans edebilirsiniz. Bu arada internet vardır. Televizyon yalnızca bir binanın bazı odalarında ve restoranda bulunduğunu belirtelim.

Bağda, bostanda yetişenleri pişirip Gürcü şarabı eşliğinde ikram ediyoruz, sindirmek için ise sırtüstü yatmayı değil horon oynamanızı öneriyoruz. Canınız çektiğinde meyve toplayabilir, çam ormanlarında yürüyüşe çıkabilirsiniz; dilerseniz çam sakız toplamanız da mümkündür. 

Bize ulaşmanız zor değildir. Bir iç havaalanı gibi yararlanılan Batum (Hopa) havalimanı 40 km, Trabzon havalimanı 220 km uzaklıktadır. Borçka terminali ise bize 10 km mesafededir. Kilometre hesabıyla Lapera, Macahel’e 35, Karagöl’e 15, yaylalara 25, Çoruh’un öte yanı Gürcüstan’a 50 km. uzaklıktadır.

Yanınızda bulundurmanızda fayda var: Sırt çantası, yağmurluk, kollu giysi, şemsiye, çizme, İsviçre bıçağı, fotoğraf makinesi.

Gezi mönüleri:

Arhavi
- Çifte köprü

- Mencuna şelalesi
- Dikyamaç Köyü Yerel Yaşam Müzesi

Hopa
- Kopmuş ve Kemalpaşa plajı

Borçka
- Muratlı camii
- Macahel camii
- Taş köprüler
- Karagöl
- Yıldız gölü
- Macahel
- Maral şelalesi
- Maysur şelalesi
- Klaskur Yaylası
- Beyazsu Yaylası
Artvin merkez

- Artvin Kültür evi
- Artvin (Livane) kalesi
- Kafkasör mesire yeri
- Atabari kayak merkezi
- Hatila milli parkı ve cam teras
- Porta (Pırnallı) manastır kilisesi
- Dolishane (Hamamlı) kilisesi

Ardanuç
- Cehennem deresi kanyonu
- Gevhernik kalesi
- İskender Paşa camisi
- Rabat kilisesi

Şavşat
- Şavşat kalesi
- Tibeti kilisesi
- Karagöl
- Sahara milli parkı 

Yusufeli
- İşhan kilisesi
- Dört kilise 
- Barhal kilisesi

Ayrıca günübirlik Gürcistan'a (Batum) gidilebilir.